Wizyta uczniów Technikum Budownictwa i Architektury na wykładzie otwartym Dr inż. Jerzego Sowy

Uczniowie klas trzecich TBiA w dniu 21 lutego gościli na Wydziale Inżynierii Budowlanej, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Wysłuchali niezwykle ciekawego wykładu pt. “Jakość powietrza w pomieszczeniach”,

realizowanego na studiach magisterskich kierunku: Inżynieria Środowiska, na specjalności Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo Wentylacja, który poprowadził Dr inż. Jerzy Sowa .

Uczniowie mogli się dowiedzieć m.in.:

• po co człowiek wdycha powietrze?
  • skąd wziąć wzorzec idealnego środowiska dla życia człowieka?
  • jak dbano o jakość powietrza w pomieszczeniach w starożytnym Egipcie, Izraelu, Grecji, Rzymie i Persji?
  • jakie są biozanieczyszczenia generowane przez ludzi i jak mieszaniny lotnych związków organicznych oddziałują na człowieka?
  • jaki jest wpływ temperatury i wilgotności na odczuwanie jakości powietrza?
  • i wielu, wielu innych, ciekawych rzeczy.

Zarówno uczniowie jak i opiekunowie byli bardzo zadowoleni z udziału w tym wykładzie.
Możliwość uczestniczenia w tak ciekawych i rozwijających spotkaniach na PW niewątpliwie wzbogaca i rozszerza ofertę edukacyjną szkoły oraz przyczynia się do podniesienia poziomu nauczania w naszym technikum.

wyklad dr inz. Sowy