Dzień Przedmiotów Zawodowych w ramach Tygodnia Kultury

Jak co roku, w ramach Tygodnia Kultury, w piątek 9 lutego zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych zorganizował Dzień Przedmiotów Zawodowych dla uczniów TBiA.

Tego dnia, jako pierwsze, zorganizowano spotkanie z Panem Dziekanem Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska dr. hab. Pawłem Popielskim profesorem PW, który jest absolwentem naszego technikum oraz Panem dr. inż. Jarosławem Olszakiem. Panowie przybliżyli uczniom klas 5AT, 4AT, 4HT i 3AT zagadnienia jakimi zajmuje się Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska oraz jakiego rodzaju studia i na jakich kierunkach można podjąć na tym wydziale.

Kolejne spotkanie dla uczniów, głównie klas piątych technikum, odbyło się z przedstawicielami Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, którą reprezentowali: Dziekan Wydziału Architektury dr inż. Małgorzata Leszczyńska-Domańska, prof. WSEiZ, prodziekan Wydziału Architektury dr inż. Bogdan Gorczyca, prof. WSEiZ, dr Zuzanna Krasuska, mgr Katarzyna Haber - wykład o Oskarze Hansenie. Na początku zaprezentowano ofertę studiów na uczelni, potem przedstawiono charakterystykę poszczególnych wydziałów i poszczególnych kierunków. Na koniec uczniowie wysłuchali interesującego wykładu mgr Katarzyny Haber o wybitnym polskim architekcie powojennym Oskarze Hansenie.

Kolejny punkt dnia to prezentacja przygotowana dla klas pierwszych przez ich koleżankę Kamilę Mazurek z klasy 1AT pod tytułem „Architektura i środowisko”.

Ostatnim zaplanowanym punktem dnia było spotkanie z przedstawicielami firmy BRATEX. Firma BRATEX jest producentem stalowych pokryć dachowych i elewacyjnych. Prezentacja miała na celu zapoznanie uczniów z obecnymi trendami na rynku stalowych pokryć dachowych oraz z ofertą firmy.

Dziękujemy WSEIZ oraz firmie BRATEX za przygotowane i przekazane uczniom gadżety firmowe.