Sztuka dyskusji w praktyce

Jak rozmawiać o sprawach trudnych w sposób rzeczowy i pozbawiony agresji? Może w formie debaty oksfordzkiej. To właśnie ten sposób dyskusji był tematem warsztatów, które odbyły się 24.04.2024r. w naszej szkole.

Chętni uczniowie mieli możliwość poznania podstawowych zasad prowadzenia debaty, pogłębiali swoją wiedzę na temat argumentowania swojego stanowiska, a także mieli możliwość sprawdzenia się w roli debatantów. W jaki sposób? Debatując. Przygotowali się do dyskusji na temat obowiązku prac domowych w liceum. Pozornie łatwiej mieli ci, którzy opowiadali się przeciwko, ale jak się okazało świetną argumentację można stworzyć też do drugiej opcji. Co tylko pokazuje, że wszystko zawsze zależy od siły argumentów. Emocje, które wywołała debata, towarzyszyły uczniom jeszcze długo po zakończeniu szkolenia.