Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. W naszej szkole obchody odbyły się 30 września.

Czwartą godzinę lekcyjną rozpoczynaliśmy od przeczytania wybranego utworu z „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Dominowały nośniki elektroniczne, ale zdarzały się również formy tradycyjne, czyli książki papierowe.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy , do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu. Święto warto więc obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 15 minut, będzie to duży sukces.