Europejski Dzień Języków Obcych 2023 w ZS nr 23 – wyniki konkursów językowych

W dniu 26 września 2023 obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w ZS nr 23 zorganizowano konkursy, których celem było podkreślenie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.

Uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością, przygotowując projekt słowniczka zawierającego zwroty przydatne dla podróżujących po Europie. Wśród słowniczków opracowanych na konkurs pt.: „The useful tool for travellers” znalazły się w przeważającej ilości te ze zwrotami w języku angielskim oraz włoskim.

Laureaci konkursu to:

I miejsce: Jagoda Piotrowska kl. 1EL
II miejsce: Iga Perkowska i Lena Bors, kl. 2CL oraz Wiktor Czarnecki kl. 2EL
III miejsce: Anna Mierzejewska kl. 1HT

Dzień Języków Obcych był okazją do wykazania się umiejętnościami pisania dłuższych tekstów w języku angielskim. Uczniowie przygotowali opowiadania na konkurs pt.:„The power of languages”.

Laureaci konkursu to:

I miejsce: Wiktor Czarnecki kl. 2EL
II miejsce: Karol Stradomski kl. 1FL oraz Maja Tkaczyk kl. 1FL
III miejsce: Sara Wolanin kl. 2BL oraz Julia Kusztor kl. 2EL

Dziękujemy za udział w konkursach i gratulujemy zwycięzcom!

dzien j. obcych 2023