Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

W pierwszej rundzie Szkolnej internetowej Gry Giełdowej wzięło udział 60 uczniów naszej szkoły. Najlepszy zespół 3SL1 Girl Boss zajął 61. Miejsce w rankingu na ponad 10 000 zespołów! Wartość zgromadzonego portfela wyniosła 21 806 zł.

Zespół składa się z 4 dziewczyn z klasy 3 SL:

Roksana "Roxy444" Łuka
Marianna "Marianka" Bednarczyk
Kamila "Kamila444" Kołak
Julia "fisher" Rybak

Poniżej slajd portfela zwycięskiego zespołu:

sigg1

Gratulujemy i czekamy na więcej w drugiej rundzie projektu w nowym roku.

Jest to 21. edycja konkursu pod patronatem GPW w Warszawie. SIGG to największy projekt edukacyjny uczący w sposób praktyczny inwestowania na giełdzie. Gra składa się z modułu edukacyjnego i modułu inwestycyjnego. Uczniowie mogą najpierw poznać teoretyczne podstawy działania rynku, a potem sprawdzić swoją wiedze w praktyce. Zespoły otrzymują wirtualne 20 000 zł, dostęp do notowań on line oraz do platformy internetowej, która umożliwia zarówno zakup i sprzedaż akcji ok. 60 giełdowych spółek jak i zakładanie lokat bankowych oprocentowanych według rzeczywistych stawek. Zespoły rozstrzygają takie same dylematy, jakie na co dzień mają prawdziwi inwestorzy, np. w który sektor gospodarki zainwestować? której spółki akcje wybrać? Uzgodnione w zespołach strategie inwestycyjne są realizowane na drodze składania zleceń giełdowych on line, czyli w czasie rzeczywistym. Akcje już znajdujące się w portfelach inwestycyjnych uczestników Gry są codziennie wyceniane według cen rynkowych. Na koniec każdego dnia publikowany jest ranking zespołów.
SIGG uczy i bawi. Uczy nie tylko gry na giełdzie, ale też pracy w grupie, obserwacji sytuacji politycznej i gospodarczej kraju i wyciągania wniosków, podejmowania decyzji itp. Ogólnie SIGG rozwija intelektualnie młodzież. Z obserwacji wynika, że młodzi ludzie także dobrze się przy tym bawią, rywalizują ze sobą w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Szukają ciekawych i przynoszących zyski rozwiązań.

Dodajmy jeszcze, że w rankingu nauczycieli konkursów spośród 1200 opiekunów pan prof. Krzysztof Kurlanda zajmuje 25. miejsce :) a na Mazowszu nasz zespół zajmuje miejsce 12.

2023 05 11