Laureaci Konkursu na kartkę z życzeniami dla królowej Elżbiety II

W związku ze zbliżającym się końcem roku chcielibyśmy jeszcze raz podsumować konkurs z okazji Platynowego jubileuszu królowej. W konkursie uczestniczyli uczniowie liceum i technikum. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe.

czytaj więcej...
 


Gala wolontariatu

W dniu 30 maja wolontariusze z naszego szkolnego Klubu Ośmiu wraz z opiekunkami Agnieszką Michałowską i Małgorzatą Strycharz uczestniczyli w uroczystej gali konkursu Ośmiu Wspaniałych.

czytaj więcej...

 


Po więdzę do Łazienek Królewskich

27 kwietnia, klasa 2HT wraz z wychowawcą p. Pawłem Golonką i nauczycielką p. Agnieszką Goszczycką udała się na wycieczkę do Łazienek Królewskich w celu poszerzenia swojej wiedzy z języka polskiego.

czytaj więcej...
 


Warsztaty dziennikarskie

Uczniowie klas medialno-dziennikarskich, 2ML i 3ML miały okazję odbyć warsztaty dziennikarskie. Poprowadził je dziennikarz i wydawca, pan Grzegorz Kurzyp.

czytaj więcej...
 


Spotkanie z pisarzem

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościliśmy w szkole pisarza i dziennikarza, pana Adama Robińskiego. Nasz gość opowiedział o swojej pracy. Przedstawił, w jaki sposób powstawały książki i jak wygląda zbieranie materiałów oraz akt twórczy.

czytaj więcej...
 


Maturnocka

W poprzednim tygodniu, 21 - 22 kwietnia, w naszej szkole miała miejsce II edycjamat4.jpg Maturnocki. Wydarzenie to zorganizowane przez prof. Małgorzatę Łyczykowska i prof. Przemysława Miszczaka.

czytaj więcej...
 


Wyjście na strzelnicę

Uczniowie klasy I OL uczestniczyli w wyjściu na strzelnicę w ramach zajęć pozalekcyjnych.

zobacz zdjęcia...
 


Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia

4 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez Wyższą Szkołę Inzynerii i Zdrowia.  W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 1 OL, 3 OL i 4 G.

czytaj więcej...
 


"Jeden gram na wagę Nobla"

W dniu 14.03.2022r., w Naszej Szkole odbyło się wręczenie nagród z tytułu rozstrzygnięcia konkursu zorganizowanego z okazji 110. rocznicy przyznania Nagrody Nobla Marii Skłodowskiej – Curie. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z życiem, pracą naukową i dokonaniami Noblistki.

czytaj więcej...
 


Wycieczka 2 ML do Gdańska

Klasa 2 ML odwiedziła Gdańsk. Poza niezliczoną ilością kroków po gdańskiej starówce, udało się zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Narodowe i katedrę w Oliwie oraz popłynąć na Westerplatte.

zobacz zdjęcia...
 


„Cudzoziemcowi o polskiej kuchni”

W ramach Szkolnego Festiwalu zdrowia odbył się konkurs plastyczno-lingwistyczny „Cudzoziemcowi o polskiej kuchni”. Uczestnicy przygotowali plakaty prezentujące polskie dania w języku obcym nowożytnym.

czytaj więcej...
 


Konkurs Kuchni Włoskiej

W ramach Tygodnia Zdrowego Żywienia odbył się „Konkurs kuchni włoskiej”. Ku uciesze wszystkich, bardzo wielu uczniów wzięło w nim udział. Mieliśmy aż 15 zespołów, które przygotowały wspaniałe dania kuchni włoskiej.

czytaj więcej...
 


Zbiórka dla osób potrzebujących z Ukrainy

W dniach 28.02-04.03 nasza szkoła wzięła udział w zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy dla fundacji Ave, która przekaże je osobom potrzebującym z Ukrainy.

czytaj więcej...
 


Tydzień Patrona LO.

W dniach od 24.01 do 28.01 odbył się Tydzień Patrona LO.
Do udziału w różnych inicjatywach zaprosiliśmy młodzież całego ZS nr 23.

czytaj więcej...
 


Zbiórka karmy dla schroniska w Milanówku

Jak co roku, klasa 4G razem z panią Karolak zorganizowała świąteczną zbiórkę karmy dla schroniska dla zwierząt w Milanówku.

czytaj więcej...
 


Konkurs na Kalendarz Edukacyjny w języku niemieckim

Uczennica naszej szkoły - Natalia Wajszczuk z klasy 2GT - została laureatką Pierwszego Międzyszkolnego Konkursu na Kalendarz Edukacyjny w języku niemieckim.

czytaj więcej...
 

wypad na lodowisko

W dniu 14 grudnia klasa 2OL wraz z wychowawcą wybrała się na warszawskie lodowisko przy Torze Stegny.

 

czytaj więcej...

 


wyścigi sztafet mieszanych

Nasi uczniowie wzięli udział w wyścigach sztafet mieszanych na ergometrach wioślarskich na 2000 m. Zawody odbyły się  18.11.21. w OSIR Polna, a organizatorem był Burmistrz Dzielnicy Śródmieście oraz Akademia Wioślarska Zawojskich (Agnieszka Kobus-Zawojska - medalistka Igrzysk w Tokio).

czytaj więcej...
 


2 OL w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia
W dniu 15.11.2021 klasa 2OL wraz z wychowawcą Panem Profesorem Markiem Lewandowskim udała się na warsztaty dotyczące wiedzy o zdrowiu do Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.
 

Targi Wnętrz Warsaw Home & Contract

Warsaw Home & Contract to Targi Wnętrzarskie, w których uczestniczyli uczniowie klas III-cich i IV-tych naszego technikum.

czytaj więcej...
 


"Less waste - jak mniej marnować i być eko"

W dniu 19 października odbyły się warsztaty "Less waste - jak mniej marnować i być eko". Wzięli w niej udział uczniowie klasy 2RL. Projekt ten złożyła p. Katia Roman-Trzaska i został on zatwierdzony do realizacji w ramach środków z budżetu obywatelskiego na rok 2021 przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego na Łazienkowskiej.
 

Patronat SKB

27.10.2021 roku nasza szkoła, Technikum Budownictwa i Architektury nr 1, dzięki osobistemu zaangażowaniu Pani profesor Krystyny Kowalewskiej, została objęta patronatem Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych.

czytaj więcej...
 


Bieg Mączeńskiego 2021

W dniu 27.10.2021 odbył się coroczny "Bieg Mączeńskiego" z okazji Dnia Patrona Szkoły", w którym uczestniczyły klasy 3G i 3K.
 
 

Escape room
Tydzień Patrona TBiA - prof. Zdzisława Mączeńskiego

Z okazji Tygodnia Patrona Technikum Budownictwa i Architektury nr 1 - prof. Zdzisława Mączeńskiego zapraszamy do zabawy w pokoju zagadek poświęconemu budynkom zaprojektowanym przez parona szkoły.

Escape room przygotowali uczniowie klasy II HT: Marcelina Chlibiuk, Witoria Hurbol, Aleksandra Zachorowicz, Igor Rozwadowski pod opieką polonistów: Agnieszki Goszczyckiej i Przemysława Miszczaka.
Konsultacji merytorycznej udzieliła p. prof. Krystyna Kowalewska.

Zapraszamy do zabawy!

Wejdź do pokoju zagadek
 


Spotkanie z przedstawicielami firmy E-Lab

Studia za granicą? To nadal możliwe, choć od czasu Brexitu z pewnością stało się to trudniejsze. Aby jednak nasi uczniowie mieli pełną wiedzę na temat nadal istniejących możliwości studiowania za granicą, w ubiegły poniedziałek odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami firmy E-Lab, zajmującej się doradztwem i pomocą osobom planującym studia poza Polską. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 naszych tegorocznych maturzystów. Sądząc po ilości zadawanych pytań, mamy sporą grupę uczniów poważnie myślących o dalszej edukacji w innych krajach.

Trzymamy mocno kciuki za ich powodzenie na uczelniach zagranicznych!
 


Dzień Edukacji Narodowej

W zeszły czwartek, 14.10 świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, w którym to odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów, Samorządu Uczniowskiego oraz przekazanie nagrody "Szkarłatnej Róży".

czytaj wiecej...

 


Wycieczka do Parku Młocińskiego

2 ML skorzystała z ostatnich dni pogody i postanowiła uczccić je klasowym ogniskiem!
Park Młociński przywitał nas i słońcem i pięknem przyrody.

Zobacz zdjęcia
 


Wycieczka do Muzeum Narodowego

Muzealne przeboje w Muzeum Narodowym! 6 października uczniowie klasy 3 gl wraz z P.Kalbarczyk i P.Ziemianek mieli okazję obcować ze sztuką w Muzeum Narodowym w Warszawie.

czytaj więcej...