Zbiórka karmy dla schroniska w Milanówku

Jak co roku, klasa 4G razem z panią Karolak zorganizowała świąteczną zbiórkę karmy dla schroniska dla zwierząt w Milanówku.

czytaj więcej...
 


Konkurs na Kalendarz Edukacyjny w języku niemieckim

Uczennica naszej szkoły - Natalia Wajszczuk z klasy 2GT - została laureatką Pierwszego Międzyszkolnego Konkursu na Kalendarz Edukacyjny w języku niemieckim.

czytaj więcej...
 

wypad na lodowisko

W dniu 14 grudnia klasa 2OL wraz z wychowawcą wybrała się na warszawskie lodowisko przy Torze Stegny.

 

czytaj więcej...

 


wyścigi sztafet mieszanych

Nasi uczniowie wzięli udział w wyścigach sztafet mieszanych na ergometrach wioślarskich na 2000 m. Zawody odbyły się  18.11.21. w OSIR Polna, a organizatorem był Burmistrz Dzielnicy Śródmieście oraz Akademia Wioślarska Zawojskich (Agnieszka Kobus-Zawojska - medalistka Igrzysk w Tokio).

czytaj więcej...
 


2 OL w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia
W dniu 15.11.2021 klasa 2OL wraz z wychowawcą Panem Profesorem Markiem Lewandowskim udała się na warsztaty dotyczące wiedzy o zdrowiu do Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.
 

Targi Wnętrz Warsaw Home & Contract

Warsaw Home & Contract to Targi Wnętrzarskie, w których uczestniczyli uczniowie klas III-cich i IV-tych naszego technikum.

czytaj więcej...
 


"Less waste - jak mniej marnować i być eko"

W dniu 19 października odbyły się warsztaty "Less waste - jak mniej marnować i być eko". Wzięli w niej udział uczniowie klasy 2RL. Projekt ten złożyła p. Katia Roman-Trzaska i został on zatwierdzony do realizacji w ramach środków z budżetu obywatelskiego na rok 2021 przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego na Łazienkowskiej.
 

Patronat SKB

27.10.2021 roku nasza szkoła, Technikum Budownictwa i Architektury nr 1, dzięki osobistemu zaangażowaniu Pani profesor Krystyny Kowalewskiej, została objęta patronatem Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych.

czytaj więcej...
 


Bieg Mączeńskiego 2021

W dniu 27.10.2021 odbył się coroczny "Bieg Mączeńskiego" z okazji Dnia Patrona Szkoły", w którym uczestniczyły klasy 3G i 3K.
 
 

Escape room
Tydzień Patrona TBiA - prof. Zdzisława Mączeńskiego

Z okazji Tygodnia Patrona Technikum Budownictwa i Architektury nr 1 - prof. Zdzisława Mączeńskiego zapraszamy do zabawy w pokoju zagadek poświęconemu budynkom zaprojektowanym przez parona szkoły.

Escape room przygotowali uczniowie klasy II HT: Marcelina Chlibiuk, Witoria Hurbol, Aleksandra Zachorowicz, Igor Rozwadowski pod opieką polonistów: Agnieszki Goszczyckiej i Przemysława Miszczaka.
Konsultacji merytorycznej udzieliła p. prof. Krystyna Kowalewska.

Zapraszamy do zabawy!

Wejdź do pokoju zagadek
 


Spotkanie z przedstawicielami firmy E-Lab

Studia za granicą? To nadal możliwe, choć od czasu Brexitu z pewnością stało się to trudniejsze. Aby jednak nasi uczniowie mieli pełną wiedzę na temat nadal istniejących możliwości studiowania za granicą, w ubiegły poniedziałek odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami firmy E-Lab, zajmującej się doradztwem i pomocą osobom planującym studia poza Polską. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 naszych tegorocznych maturzystów. Sądząc po ilości zadawanych pytań, mamy sporą grupę uczniów poważnie myślących o dalszej edukacji w innych krajach.

Trzymamy mocno kciuki za ich powodzenie na uczelniach zagranicznych!
 


Dzień Edukacji Narodowej

W zeszły czwartek, 14.10 świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, w którym to odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów, Samorządu Uczniowskiego oraz przekazanie nagrody "Szkarłatnej Róży".

czytaj wiecej...

 


Wycieczka do Parku Młocińskiego

2 ML skorzystała z ostatnich dni pogody i postanowiła uczccić je klasowym ogniskiem!
Park Młociński przywitał nas i słońcem i pięknem przyrody.

Zobacz zdjęcia
 


Wycieczka do Muzeum Narodowego

Muzealne przeboje w Muzeum Narodowym! 6 października uczniowie klasy 3 gl wraz z P.Kalbarczyk i P.Ziemianek mieli okazję obcować ze sztuką w Muzeum Narodowym w Warszawie.

czytaj więcej...