Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości poświęcone jest ojczyźnie i wolności. Jedenasty  listopada to symbol miłości do kraju, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
My również włączyliśmy się aktywnie w obchody, ale w naszej szkole nie był to jednak jeden dzień, lecz cały tydzień.

czytaj więcej...
 

Spotkanie z Weteranem

W dniu 10.10.2022 naszą szkołę odwiedził bardzo specjalny gość Pan Janusz Komorowski pseudonim "Antek", harcmistrz Szarych Szeregów.

czytaj więcej...
 

stypendium SAPERE AUSO

9 listopada o godzinie 14.00 odbyła się uroczystość wręczenia stypendium SAPERE AUSO, które przyznawane jest uzdolnionym uczniom za wybitne osiągnięcia naukowe, twórcze lub społeczne.

czytaj więcej...
 

Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej

W dniu 15.11 dwie klasy – 1DL i 1ET uczestniczyły wraz z wychowawcami Ewą Karolak i Krzysztofem Błażewiczem, a także Panią Dyrektor Małgorzatą Strycharz w wyprawie przyrodniczo-historycznej na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

czytaj więcej...
 

Wycieczka do Szwecji

W dniach 2 - 4 listopada uczniowie ZS23 odbyli podróż zagraniczną promem do Szwecji, której organizacją zajęła się prof. Violetta Kowalska.

czytaj więcej...
 

Lekcja patriotyzmu i argumentacji

28 października 2022 r. klasa 2ML wraz z p. A. Goszczycką oraz p. M. Kwiatkowską mogła dowiedzieć się więcej na temat biografii Józefa Piłsudskiego. Lekcja patriotyzmu i argumentacji odbyła się w muzeum w Sulejówku, które składa się z dwóch części - historycznej oraz muzealno-edukacyjnej.

czytaj więcej...
 

"Sługa dwóch panów" w Teatrze Dramycznym

8.11.2022 r. grupa uczniów z klas 1EL i 3HT pod opieką p. Misiąg spędziła wieczór w Teatrze Dramatycznym. Uczniowie oglądali sztukę pt. „Sługa dwóch panów”. Jest to: „Commedia dell’arte w mistrzowskim wydaniu Carla Goldoniego.

czytaj więcej...
 

Lekcja pamięci

27 października klasa 2 ML pod opieką p. M. Kwiatkowskiej, w ramach projektu „Lekcje pamięci”, mogła podziwiać niezwykłą galerię rzeźby polskiej na Starych Powązkach.

czytaj więcej...
 

1EL „Moja droga do zdrowego stylu życia”

21 października klasa 1EL gościła na godzinie wychowawczej panią Agnieszkę Świetlik @lifemanagerka.Temat spotkania to „Moja droga do zdrowego stylu życia”.

czytaj wiecej...
 

Bieg Mączeńskiego

W dniu 18.10.2022 młodzież naszej szkoły tradycyjnie wzięła udział w  Jesiennym Biegu Mączeńskiego. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego z okazji obchodów Tygodnia Patrona Technikum Budownictwa i Architektury w Warszawie.

czytaj więcej...
 

II GT i III HT na zajęciach: Innowacja w budownictwie

W dniu 12.10/19.10.2022 r. uczniowie klasy II GT i III HT uczestniczyli w zajęciach: Innowacja w Budownictwie, projektowanie w BIM,  na wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

czytaj więcej...
 

Ślubowanie klas pierwszych

W piątek 14 października 2022 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych uczniów naszego Liceum i Technikum. Każdego roku jest to ważny moment dla pierwszoklasistów, którzy oficjalnie stają się częścią szkolnej społeczności.

czytaj wiecej...
 

Zajęcia ze strzelectwa sportowego

Dnia 11.10 uczniowie klasy I HT uczestniczyli w zajęciach ze strzelectwa sportowego .

czytaj więcej...
 

Klasa 1FL na cmentarzu wojskowym na Powązkach

Dnia 12 października 2022 roku klasa 1FL pod opieką Pani profesor Barbary Snopkiewicz, pojechała na Powązki Wojskowe.

czytaj więcej...
 

Dziewczyny lubią Brąz!

W miniony piątek dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w turnieju siatkarskim, organizowanym przez fundacje Marcina Możdżonka - byłego reprezentanta Polski.

czytaj wiecej...
 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czwartą godzinę lekcyjną rozpoczynaliśmy od przeczytania wybranego utworu z „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Dominowały nośniki elektroniczne, ale zdarzały się również formy tradycyjne, czyli książki papierowe.

czytaj wiecej...
 

Cześć i Chwała Bohaterom!

W 78. rocznicę kapitulacji Powstania Warszawskiego, w parku im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera, odbyła się uroczystość zamykająca obchody rocznicy tego dramatycznego zrywu. W imieniu całej społeczności ZS 23, przedstawiciele klasy 1 GL i 1 DL z p. prof. M. Kwiatkowską, zapalili znicze pod pomnikiem „Mokotów Walczący 1944” oddając cześć powstańcom i ludności cywilnej poległej w czasie Powstania.

czytaj więcej...
 

Warsztaty "Roślina - biofiltr"

Klasa I Bl na rewelacyjnych warsztatach "Roślina- biofiltr", prowadzonych w ramach Festiwalu Nauki w Instytucie Nauk Ogrodniczych SGGW.

czytaj więcej...
 

„Z miłości do Ojczyzny. Armia Krajowa”

W dniu 28.09.2022 czterech uczniów klasy 2PL, z inspiracji Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, przy zachęcie nauczycieli historii, uczestniczyło w ciekawie zorganizowanej grze historyczno-terenowej, zatytułowanej „Z miłości do Ojczyzny. Armia Krajowa”.

czytaj więcej...
 

Dzień Języków Obcych 2022

Konkursy z okazji Dnia Języków Obcych 2022 w ZS nr 23 rozstrzygnięte!

W dniu 26 września 2022 świętujemy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w ZS nr 23 zorganizowano konkursy, których celem było z jednej strony podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, a z drugiej – zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.