Ciekawe zajęcia z fizyki w ZS23

Fizyka w Zespole Szkół nr 23 to nie tylko lekcje teoretyczne.
Uczniowie mają także możliwość uczestniczenia w różnych projektach edukacyjnych pozaszkolnych, jak również w kołach zainteresowań pozalekcyjnych z fizyki, podczas których tworzą przyrządy, wykonują doświadczenia.

W pierwszym półroczu uczniowie reprezentowali naszą szkołę podczas finału projektu Kreatywnej Młodzieży, gdzie prezentowali utworzony przez siebie przyrząd.
W ferie uczniowie klas technikum i liceum mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach praktycznych z optyki na Uniwersytecie Warszawskim, a w ostatnim czasie udali się na praktyczne zajęcia na Politechnikę Warszawską na Wydział Fizyki, gdzie spędzili miło czas poznając uczelnię i jej kierunki oraz wykonywali doświadczenia z mechaniki, dynamiki, magnetyzmu, optyki.
W najbliższym czasie udamy się na Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz będziemy gościć wykładowcę Uniwersytetu Warszawskiego w naszej szkole.
Opiekunami zajęć i warsztatów są Elżbieta Łukasik oraz Elżbieta Lis we współpracy z nauczycielami fizyki uczącymi dane klasy.