Zakończenie roku klas maturalnych 2025/2026
W ubiegły piątek, tj. 24 kwietnia, klasy maturalne liceum i technikum wzięły udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Dla 10 klas naszej szkoły tego dnia skończył się pewien ważny etap.
Uroczystość uświetnił i rozpoczął jednocześnie występ szkolnego zespołu rockowego, którego członkami byli w dużej mierze abiturienci.
W części oficjalnej uhonorowano tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz reprezentowali szkołę w zawodach sportowych. Życzenia maturzystom złożyli: dyrekcja szkoły, jak i samorządu uczniowski oraz przedstawiciele rodziców. Wśród szczerych i serdecznych słów przeważały te dotyczące sukcesu i wysokich wyników na maturze. Ale na tym nie poprzestawano. Często odnoszono się do metafory życia jako podróży pełnej zarówno wspaniałych przygód, jak i przeszkód. W tej drugiej kwestii życzono maturzystom wytrwałości i siły w osiąganiu celów, i odwagi w mierzeniu się ze tym, co nieznane.
Do życzeń przytłoczyło się także grono pedagogiczne, choć w niekonwencjonalny sposób - w kilkuminutowym filmiku, który wyświetlono zebranym na sali maturzystkom i maturzystom.
Nie zabrakło także akcentu najważniejszego - wspomnień, które uczennice i uczniowie zebrali przez 4 lata. Wspomnienia te, również ujęte w formie wspomnieniowego filmu, opierały się na 4 zdaniach do uzupełnienia: Nigdy nie zapomnę…, W moim sercu na zawsze zostanie…, Chciałbym/ Chciałabym jeszcze raz…, Nigdy więcej…
Właśnie te filmy - uczniów i nauczycieli - wywołały najwięcej łez i śmiechu.
Maturzystkom i maturzystom życzymy połamania piór na maturze i by, parafrazując jedne z życzeń, na egzaminie pojawiły się tylko te pytania, na które znacie odpowiedzi.
Całą społeczność szkolna trzyma za Was kciuki!














