Ułatwienia dostępu


Zajęcia na Wydziale Inżynierii Środowiska PW

 

W ramach współpracy naszego Technikum Budownictwa i Architektury nr 1 z Wydziałem Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, w miesiącu kwietniu, uczniowie klas pierwszych: 1AT, 1BT oraz 1GT uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Poznajmy się!”.

Podczas wizyty młodzież poznała Wydział Inżynierii Środowiska oraz uczestniczyła w zajęciach w Laboratorium Budownictwa Wodnego, gdzie w praktyce mogła zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi materiałów budowlanych do przygotowania mieszanki betonowej. Uczniowie poznali m.in. proces przygotowania mieszanki betonowej, analizowali jej właściwości, badali wytrzymałość betonu stwardniałego oraz dobierali proporcje składników zaczynu gipsowego, aby uzyskać wymaganą konsystencję. Obserwowali także proces hydratacji gipsu aż do jego związania.

Zajęcia prowadzili doktoranci: mgr inż. Mateusz Dudzik oraz mgr inż. Piotr Drużyński.

Uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca inżyniera w laboratorium oraz jak teoria znajduje zastosowanie w praktyce badań materiałowych.

Dziękujemy za wizytę! Spotkanie było inspirujące i uzupełniło wiedzę o zagadnienia praktyczne z przedmiotu Technologia Budownictwa.