Wycieczki „Śladami Baczyńskiego”

W ostatnim miesiącu trzy klasy naszego LO (1 fl, 2 al, 1 cl) wędrowały po Warszawie i oglądały miejsca związane z patronem szkoły. Przewodnikiem był nauczyciel historii Krzysztof Błażewicz.

Oglądaniu każdego obiektu towarzyszyła opowieść o miejscu i wydarzeniach z życia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Spotkaliśmy się m.in. przy cudem ocalałej kamienicy urodzenia poety, kościele gdzie został ochrzczony, szkole średniej, gdzie pobierał nauki, miejscu jego śmierci i pochówku. Przy okazji zwiedziliśmy na trasie inne interesujące miejsca Warszawy, poznając ich historię i dokonania historycznych postaci z nią związanych. Uczestnicy wycieczek zostali zaproszeni do udziału w konkursie o życiu i twórczości jednego z najwybitniejszych pisarzy pokolenia Kolumbów.