Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Polskich Noblistów”

W ramach obchodów Roku Wisławy Szymborskiej w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Polskich Noblistów”. Patronat honorowy nad konkursem objęły Związek Literatów Polskich oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej.

W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z ponadpodstawowych szkół w Warszawie. Uczestnicy zaprezentowali wiersze Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Oceniani byli przez jury, w którym zasiedli p. Laura Łącz – aktorka teatralna i filmowa oraz pisarka, p. Marek Wawrzkiewicz – prezes Związku Literatów Polskich, dziennikarz i poeta oraz p. dr Jerzy Łazewski – wykładowca w Akademii Teatralnej, aktor i reżyser. Organizację konkursu oraz słodki poczęstunek dla gości przygotowali uczniowie klasy 3 HT. W holu szkoły można było kupić książki p. Laury Łącz i otrzymać imienną dedykację.