Ułatwienia dostępu


Konkurs „Dźwigar w Dechę"
na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

 

Uczniowie Technikum po raz kolejny wzięli udział w konkursie „Dźwigar w Dechę”, organizowanym przez Koło Naukowe Konstrukcji Metalowych Politechniki Warszawskiej.

Głównym celem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie dźwigara z drewna iglastego o masie do 1 kg i minimalnej rozpiętości 1,5 m, który będzie w stanie przenieść jak największe obciążenie pionowe.

Pracując w dwuosobowych zespołach, nasi uczniowie zaprojektowali i wykonali drewniane konstrukcje, a następnie w dniu konkursu przeprowadzili próbę ich obciążenia.

Wydarzenie to było nie tylko okazją do sprawdzenia swoich umiejętności projektowych, ale również do zobaczenia, jak teoria przekłada się na praktykę. Był to także czas spotkań z absolwentami naszego Technikum, którzy licznie przybyli, aby wspierać młodszych kolegów.

W kategorii szkół średnich nasze Technikum reprezentowały dwie drużyny:

* Maciej Zapała klasa VAT i Katarzyna Rosa, Karolina Bala z klasy IVHT zdobyli III miejsce w kategorii Maksymalne Obciążenie

* Rafał Wawer, Mateusz Gościcki i mikołaj Gili z klasy IVHT zdobyli IV miejsce w kategorii Maksymalne Obciążenie

Serdecznie gratulujemy obu zespołom udziału w konkursie oraz wyrażamy uznanie za poświęcony czas i zaangażowanie w realizację dźwigara.