„Z miłości do Ojczyzny. Armia Krajowa”

W dniu 28.09.2022 czterech uczniów klasy 2PL (Aleksy Michałowski, Oliwia Wilgocka, Jakub Niemczyk, Maja Potocka), z inspiracji Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, przy zachęcie nauczycieli historii – Andrzeja Smolińskiego i Krzysztofa Błażewicza, uczestniczyło w ciekawie zorganizowanej grze historyczno-terenowej, zatytułowanej „Z miłości do Ojczyzny.

Armia Krajowa”. W tej edukacyjnej zabawie wzięło udział łącznie 11 drużyn z warszawskich szkół średnich. Finał rywalizacji przyniósł naszym reprezentantom drugie miejsce! Po wykonanych zadaniach w terenie, nasza młodzież uczestniczyła w pokazach i ćwiczeniach służb mundurowych na terenie Muzeum Wojska Polskiego. W trakcie uroczystego zakończenia gry uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.