Maraton pisania listów Amnesty international 2022

28 XI 2022 obył się w naszej szkole coroczny Maraton pisania listów Amnesty International. W akcji wzięło udział ponad 40 uczniów za co im serdecznie dziękuję.

Dołączyli do nas także angliści pisząc listy ze swoimi klasami w języku angielskim (serdeczne podziękowania dla prof Pełki :)). Na wszystkie listy czekam do 6 XII, więc jeżeli ktoś che nam je jeszcze dostarczyć zapraszam do 114. Napisaliśmy ponad 200 listów !!

Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.
W tym roku motywem przewodnim Maratonu jest prawo do pokojowych zgromadzeń. Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń. Okażmy wsparcie tym, których spotyka więzienie i prześladowania tylko dlatego, że odważyli się głośno sprzeciwić niesprawiedliwości!