Lekcja patriotyzmu i argumentacji

28 października 2022 r. klasa 2ML wraz z p. A. Goszczycką oraz p. M. Kwiatkowską mogła dowiedzieć się więcej na temat biografii Józefa Piłsudskiego. Lekcja patriotyzmu i argumentacji odbyła się w muzeum w Sulejówku,

które składa się z dwóch części - historycznej oraz muzealno-edukacyjnej. Celem muzeum jest przekazywanie wartości wyznawanych przez Józefa Piłsudskiego, takich jak na przykład duma narodowa. Muzeum jest wypełnione wieloma eksponatami ukazanymi za pomocą animacji oraz filmów. Oprócz zajęć na temat życia marszałka, uczniowie nauczyli się również, w jaki sposób trafnie argumentować swoje wypowiedzi. Czas spędzony w muzeum pozytywnie wpłynął na integrację klasy. Uczniowie, wykonując plakaty w grupach, mogli rozwinąć swoją kreatywność. Muzeum zdecydowanie przyciągnęło zainteresowanie młodzieży i wyróżniło się fascynującą ekspozycją.