Aktualności:


"Cześć i chwała Bohaterom"kap5.jpg

W 78. rocznicę kapitulacji Powstania Warszawskiego, w parku im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera, odbyła się uroczystość zamykająca obchody rocznicy tego dramatycznego zrywu. W imieniu całej społeczności ZS 23, przedstawiciele klasy 1 GL i 1 DL z p. prof. M. Kwiatkowską, zapalili znicze pod pomnikiem „Mokotów Walczący 1944” oddając cześć powstańcom i ludności cywilnej poległej w czasie Powstania.

czytaj więcej...
 


Warsztaty "Roślina - biofiltr"rosl2.jpg

Klasa I Bl na rewelacyjnych warsztatach "Roślina- biofiltr", prowadzonych w ramach Festiwalu Nauki w Instytucie Nauk Ogrodniczych SGGW.

czytaj więcej...
 


"Z miłości do Ojczyzny. Armia Krajowa"

AK3.JPGW dniu 28.09.2022 czterech uczniów klasy 2PL, z inspiracji Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, przy zachęcie nauczycieli historii, uczestniczyło w ciekawie zorganizowanej grze historyczno-terenowej, zatytułowanej „Z miłości do Ojczyzny. Armia Krajowa”.


czytaj więcej...
 


Konkursy z okazji Europejskiego Dnia Języków

Konkursy z okazji Dnia Języków Obcych 2022 w ZS nr 23 rozstrzygnięte!finaliści.jpg

W dniu 26 września 2022 świętujemy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w ZS nr 23 zorganizowano konkursy, których celem było z jednej strony podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, a z drugiej – zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.

czytaj więcej...
 


Konkurs pastyczny Jedna Sztuka

Czy oswoiliściejedna sztuka długopisem.jpg się już z długopisami? Zaczęliście robić bazgroły w zeszytach? Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu plastycznego Jedna Sztuka. Na kartce formatu A5 narysujcie długopisem swoje bazgroły.
Niebieskie, czarne, zielone, czerwone lub kolorowe. Prace przyjmują p. Marcin Witkowski i p. Barbara Wiśniewska w pokoju 219. Termin przyjmowania prac do 11 października.

 


Jesienne szczepienie lisów na terenie województwa mazowieckiego

2022-09-07.png

Od 10 do 24 września 2022 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii z udziałem Powiatowych Lekarzy Weterynarii przeprowadzi jesienną akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie całego województwa mazowieckiego. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt.

 

czytaj więcej...

AGRYKOLA al. Armii Ludowej wiadukt (o)-01 (2).pngUtrudnienia drogowe w związku z przebudową wiaduktów Trasy Łazienkowskiej

W weekend 28-30 stycznia rozpocznie się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad Agrykolą. Ruch na trasie w będzie odbywał się wiaduktem południowym. Nieczynne będą przystanki autobusowe „Rozbrat” (w obydwu kierunkach) oraz „Torwar” (w kierunku Centrum).  

Pakiet informacji na temat zmian w ruchu oraz funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego można znaleźć pod adresami: https://infoulice.um.warszawa.pl/node/127229 oraz www.facebook.com/infoulice.
 

Ogłoszenie o zmianie przepisów uchwały antysmogowej dlsmog.pnga mazowsza

Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie takim powietrzem przyczynia się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza, wprowadzono uchwałę antysmogową, która obowiązuje od kilku lat wszystkich mieszkańców Mazowsza.

Ponieważ smog nie daje za wygraną, uchwała została znowelizowana. Nowe przepisy obowiązują od 14 maja 2022 r.

JAKIE ZMIANY NAS CZEKAJĄ?
      czytaj więcej...